Małgorzata Koszucka – jeździec

Team
Małgorzata Koszucka –  jeździec
2810

Views

Gosia swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w stajni rekreacyjnej w wieku 13 lat, na wrocławskich Partynicach. W wieku 16 lat rodzice kupili jej pierwszego konia, z którym rozpoczęła starty. W 2012 roku, debiutując w zawodach ogólnopolskich poznała Maksa. W 2015 roku ukończyła studia inżynierskie architektoniczne. Wtedy postanowiła zrobić przerwę od nauki i dołączyć do naszego teamu. Gosi zadaniem jest trening młodych koni oraz wdrażanie ich w zawody. Mimo, że swoją karierę sportową rozpoczęła niedawno, ma już za sobą udane starty, między innymi: 1 miejsce w dużej rundzie CSI1* w Ciekocinku, 2 miejsce w finale dużej rundy CSI1* Poznań, czy 3 miejsce w finale małej rundy CSI2* Lublin. Jej podstawowymi końmi są Limtender i Alvaro. Stawkę wspierają: Number One, Singulord Saphir, Celtic Boy, Alex, Fibonacci S, Quintman, Nikidam du Chateu, Coris, Chupalino oraz w tym roku dojdą Quentin, Calihall, Claytman, Mystique, Chepettano i Countdown. Trzeba podkreślić, że prawie wszystkie z nich to ogiery, a Gosia bardzo dobrze sobie z nimi radzi.

O NAS

Klub Jeździecki Wechta został założony w 2002 roku z inicjatywy Dariusza Wechta. Stajnie klubu znajdują się w Rosnówku pod Poznaniem, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego.
Od początku istnienia specjalizuje się w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Barwy klubu reprezentują aktualnie Małgorzata Koszucka, Natalia Czernik i Maksymilian Wechta.
W przeszłości reprezentowali nas także Krzysztof Ludwiczak, Waldemar Rogowski, Marek Wacławik, Hubert Ludwiczak i Łukasz Szustorowski. Funkcje trenerów w klubie sprawowali kolejno Jacek Wierzchowiecki, Herbert Meyer, Achaz vonBuchvaldt oraz Rudolf Mrugała. Aktualnie nasi zawodnicy trenują pod okiem Jana Vinckiera z Belgii. Przy klubie działa także Stacja Ogierów, która posiada własne laboratoria i oferuję szeroką gamę najbardziej wartościowych ogierów. Stajnia prowadzi także własną działalność hodowlaną.

KONTAKT

Klub Jeździecki Wechta
Leśna 22
62-052 Rosnówko
NIP:777-26-97-571

Aleksander Wechta 0048 509133820 – kjwechta@o2.pl
Maksymilian Wechta 0048 501662057 – makwech@wp.pl