Maksymilian Wechta – jeździec

Team
Maksymilian Wechta – jeździec
3909

Views

Maks swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 9 lat, kiedy w Rosnówku pojawiły sie konie. Pierwszym wierzchowcem był kasztanowaty wałach Bomis. W wieku 13 lat zadebiutował na zawodach na siwym kucu o imieniu Eviva. Szybko jednak przesiadł się na duże konie. Pod okiem Krzysztofa Ludwiczaka jego kariera nabrała tempa. Do dalszych sukcesów przyczynili się między innymi Jacek Wierzchowiecki i Rudolf Mrugała. W 2013 roku Maks wyjechał do Niemiec, gdzie trenował pod okiem Christiana Hessa i Achaza von Buchwalda. Od ponad roku jego trenerem jest belgijski jeździec Jan Vinckier, który w 2015 roku przyczynił się do zdobycia brązowego medalu na mistrzostwach Polski seniorów oraz udanych startów w pucharach narodów. Innymi sukcesami Maksa są między innymi : złoty medal Mistrzostw Polski młodych jeźdźców w 2013 roku, brązowy medal Pucharu Polski juniorów w 2011 roku, 2 miejsce w GP 3* w Ciekocinku, 17 miejsce na Mistrzostwach Europy w Vejer de la Frontera, 10 wygranych GP ogólnopolskich, wielokrotne miejsca w czołówce w konkursach zaliczanych do światowego rankingu. Jego podstawowymi końmi w tym momencie są : London 32, Boliwia i Cassilio. Stawkę wspierają : Corianoss Ass, La Calidad, Quintus, Quvee Prestige, Charlene, Celtia II, Donatella de Wulf Selection, Quinchella i Nike on Air. Oprócz jeździectwa Maks interesuje się również piłką nożną, piłką ręczną oraz żużlem. Poza sportem fascynuje sie filmem i historią. Na codzień razem z Gosią mieszkają w Rosnówku i zajmują się stajnią.

 

O NAS

Klub Jeździecki Wechta został założony w 2002 roku z inicjatywy Dariusza Wechta. Stajnie klubu znajdują się w Rosnówku pod Poznaniem, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego.
Od początku istnienia specjalizuje się w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Barwy klubu reprezentują aktualnie Małgorzata Koszucka, Natalia Czernik i Maksymilian Wechta.
W przeszłości reprezentowali nas także Krzysztof Ludwiczak, Waldemar Rogowski, Marek Wacławik, Hubert Ludwiczak i Łukasz Szustorowski. Funkcje trenerów w klubie sprawowali kolejno Jacek Wierzchowiecki, Herbert Meyer, Achaz vonBuchvaldt oraz Rudolf Mrugała. Aktualnie nasi zawodnicy trenują pod okiem Jana Vinckiera z Belgii. Przy klubie działa także Stacja Ogierów, która posiada własne laboratoria i oferuję szeroką gamę najbardziej wartościowych ogierów. Stajnia prowadzi także własną działalność hodowlaną.

KONTAKT

Klub Jeździecki Wechta
Leśna 22
62-052 Rosnówko
NIP:777-26-97-571

Aleksander Wechta 0048 509133820 – kjwechta@o2.pl
Maksymilian Wechta 0048 501662057 – makwech@wp.pl