2583

Views

LONDON
OS 2002

Ojciec ogiera London to holsztyński Landstreicher z Gestuet Famos. Ten natomiast jest synem Landgrafa. Jako 5-cio i 6-cio latek plasował się wysoko w Bundeschampionatach pod Tonim Hassmanem, a jako 7-mio latek zaczął z sukcesami startować na arenie międzynarodowej. Następnie został sprzedany do U.S.A. skąd powrócił do Niemiec by pełnić obowiązki reproduktora. Jego syn Hors Gym’s Lianos zdobył Mistrzostwo Niemiec Młodych Jeźdźców pod Felixem Hassmanem w 2007 roku. Jest też ojcem 10-ciu klaczy z premią państwową, a jedna z nich jest matką dwukrotnego vice championa Bundeschampionatów, konia Rock Forever. Matka Landstreichera, po ogierze Capitol I, jest też matką znanego skoczka Caribo, i babką licencjonowanych ogierów Con Spirito R, który wygrał konkurs dla ogierów „Sires of the World” w Lanaken, i jego pełnego brata Con Caletto oraz klaczy która dała uznanego ogiera Cattani, który startuje w najtrudniejszych konkursach skokowych. Ojcem matki Londona jest holsztyński Aldato. Ten jest natomiast ojcem znakomitego skoczka i ogiera Aldatus Z ze stajni Zangersheide.
London startował z powodzeniem w Niemczech w konkursach do 140/145. W wieku 7 lat został zakupiony do Polski, i od tego czasu startował pod Krzysztofem Ludwiczakiem. Wspólnie startowali na zawodach z serii Super Ligi w Rzymie, St. Gallen i Aachen gdzie w konkursach 140 i 145 zanotowali wiele zerowych przejazdów. W 2009 roku wygrali Dużą Rundę na ZOO w Gajewnikach i swoje pierwsze GP na ZOO w Jaszkowie. Sezon 2011 to między innymi zdobyty wspólnie z Torado brązowy medal w Halowym Pucharze Polski w Janowie Podlaskimm 5-te miejsce w GP na CSI w Linzu czy bardzo udane starty na CSI**** w Doniecku i Czerniachowsku oraz CSI*** w Lesznie i Poznaniu. W roku 2012 z sukcesami rozpoczął starty pod Maksymilianem Wechta, wygrywając między innymi GP na CSN w Olszy i Drzonkowie. W 2013 roku zdobyli wspólnie tytuł Mistrza Polski Młodych Jeźdźców w Drzonkowie. Dwukrotnie brali udział w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców w Jerez de La Frontera (17 miejsce w finale) i Arezzo.
W 2015 roku wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów oraz zadebiutowali w Pucharze Narodów (Bratysława, Arezzo, Barcelona).
Zajmowali tez wspólnie wiele czołowych lokat na zawodach CSI, miedzy innymi 2 miejsce LR Samorin, 2 miejsce GP Ciekocinko, 4 miejsce GP Leszno.

OGIER NIEDOSTĘPNY W SEZONIE 2018

L5
« 1 z 6 »
O NAS

Klub Jeździecki Wechta został założony w 2002 roku z inicjatywy Dariusza Wechta. Stajnie klubu znajdują się w Rosnówku pod Poznaniem, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego.
Od początku istnienia specjalizuje się w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Barwy klubu reprezentują aktualnie Małgorzata Koszucka, Natalia Czernik i Maksymilian Wechta.
W przeszłości reprezentowali nas także Krzysztof Ludwiczak, Waldemar Rogowski, Marek Wacławik, Hubert Ludwiczak i Łukasz Szustorowski. Funkcje trenerów w klubie sprawowali kolejno Jacek Wierzchowiecki, Herbert Meyer, Achaz vonBuchvaldt oraz Rudolf Mrugała. Aktualnie nasi zawodnicy trenują pod okiem Jana Vinckiera z Belgii. Przy klubie działa także Stacja Ogierów, która posiada własne laboratoria i oferuję szeroką gamę najbardziej wartościowych ogierów. Stajnia prowadzi także własną działalność hodowlaną.