CORIANO’S ASS

Ogiery
CORIANO’S ASS
7097

Views

 

CORIANO’S ASS

Coriano – Landgraf I – Coriolan – Lido

Holsteiner Stamm 18B1

Holsztyn, rocznik 2006

Holsztyński ogier Coriano’s Ass jest potomkiem wybitnego konia sportowego i hodowlanego Coriano Z, który z kolei jest najlepszym synem Corrado I. Coriano jako 3 latek został zakupiony do słynnej stacji ogierów Gestut Dobel gdzie rozpoczął swoją kariere sportową. W 1994 roku powrócił do Holsztynu gdzie rozpoczął starty pod Bo Kristoffersenem. Jako 6-latek wywalczył drugą lokatę w Bundeschampionacie. W 2002 roku Coriano został zakupiony do stadniny Zangersheide Leona Melchiora, gdzie służył jako reproduktor oraz koń sportowy córki właściciela Judy-Ann, z którą zdobył mistrzostwo Belgii juniorów. W 2004 roku powrócił ponownie do Holsztynu, gdzie jest bardzo popularnym reproduktorem. Coriano przekazuje swojemu potomstwu jezdność i ponadprzeciętne możliwości skokowe. Do najbardziej utytuowanych jego potomków należą: Cyrano de Bergerac/Franke Sloothaak, Joy/Peter Wylde, Cardenio/Lars Bak Andersen i wybitny skoczek Curtis który pod Pitem Raymakersem zdobył złoto w drużynie na Mistrzostwach Świata w Aachen. Potomkowie Coriano osiągają bardzo wysokie ceny na aukcjach źrebiąt i młodych koni. Matka Coriano klacz Option jest także babcią ogierów Corofino I i II, z rodziny tej pochodzi też zwycięzca Koerungu w Neumunster ogier Diarado. Z kolei matką ogiera Coriano’s Ass jest klacz Domina II po Landgraf I która jako 2-latka otrzymała tytuł najlepszej klaczy w Holsztynie. Landgraf I, wywodzacy się z linii pełnej krwi angielskiej Ladykillera, dał całą plejadę wybitnych koni sportowych jak i hodowlanych. Miał on kilkadziesięciu uznanych synów, wśród nich Landjunge, Limbus, Burgraff, Landaris, Lascadell, Lavall, Libero H, Loutano, wnuków: Landjonker, Lucky Boy, Numero Uno, Lorentin, prawnóków:Limocello, Fighting Alpha, i praprawnóków: Le Toquet. Jest też ojcem wybitnej klaczy Taggi- uczestniczki Olimpiady w 1992 i Mistrzostw Świata w 1994 roku, która z Carthago dała uznanego ogiera i dobrego konia sportowego Cartani. Coriano’s Ass wywodzi się z bardzo zasłużonej rodziny holsztyńskiej o numerze 18b1 z której pochodzą takie ogiery jak Quantum, Cagliiostro, Lagos ,Constant, Roman, Farn i wiele innych oraz konie sportowe: Catwalk 7/Christian Ahlmann, Common Sense/Mikhail Safranov czy Queen Liesa/Felix Hassman która wygrała między innymi GP podczas CSI na Targach Poznańskich.

Ogier Coriano’s Ass jako źrebię otrzymał premię Związku Holsztyńskiego, a jako 2,5 latek został uznany podczas Korungu w Neumunster. Swoją przydatność do skoków i walory eksterierowe potwierdził podczas MPMK w Łącku gdzie bardzo dobrze zaprezentował się pod Krzysztofem Ludwiczakiem, zdobywając tym samym licencje hodowlana w Polsce. W 2012 z powodzeniem startował w konkursach skoków. Najlepiej spisał się w Drzonkowie, podczas eliminacji MPMK gdzie przez 3 dni zajmował trzecie miejsce. W 2012 roku udanie startował w MRK na wielu zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, między innymi na CSIO w Sopocie, oraz wygrał cykl HPLMK dla koni 6-cio letnich w Lesznie. W wieku 7 i 8 lat wygrał wiele konkursów 140/140. Jako 9-cio latek rozpoczął starty w najpoważniejszych konkursach. Między innymi był trzeci pod Janem Vinckierem w konkursie Dużej Rundu podczas CSI*** Cavaliada Warszawa, przyczynił się do zdobycia brązowego medalu MP Seniorów przez Maksymiliana Wechta, wygrał pod nim GP Leszna oraz małe GP CSI w Ciekocinku.
Coriano’s Ass daje piękne potomstwo na które oprócz możliwości skokowych przekazuje także rewelacyjny ruch i eksterier. Przez ostatnie 4 lata był ogierem czołowym w SK Racot.

Video:

Link do rodowodu:

https://www.horsetelex.com/horses/pedigree/357194/corianos-ass

Uznany w PZHK, możliwość wpisania źrebiąt do Ksiąg Zangersheide i AES

Cena nasienia w sezonie 2018 – 2500 zł (z VAT)

I rata – 400 zł przed wysyłką nasienia (BEZZWROTNA)

II rata – 2100 zł po stwierdzeniu źrebności klaczy

 

 

QA2
« 2 z 4 »
O NAS

Klub Jeździecki Wechta został założony w 2002 roku z inicjatywy Dariusza Wechta. Stajnie klubu znajdują się w Rosnówku pod Poznaniem, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego.
Od początku istnienia specjalizuje się w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Barwy klubu reprezentują aktualnie Małgorzata Koszucka, Natalia Czernik i Maksymilian Wechta.
W przeszłości reprezentowali nas także Krzysztof Ludwiczak, Waldemar Rogowski, Marek Wacławik, Hubert Ludwiczak i Łukasz Szustorowski. Funkcje trenerów w klubie sprawowali kolejno Jacek Wierzchowiecki, Herbert Meyer, Achaz vonBuchvaldt oraz Rudolf Mrugała. Aktualnie nasi zawodnicy trenują pod okiem Jana Vinckiera z Belgii. Przy klubie działa także Stacja Ogierów, która posiada własne laboratoria i oferuję szeroką gamę najbardziej wartościowych ogierów. Stajnia prowadzi także własną działalność hodowlaną.

KONTAKT

Klub Jeździecki Wechta
Leśna 22
62-052 Rosnówko
NIP:777-26-97-571

Aleksander Wechta 0048 509133820 – kjwechta@o2.pl
Maksymilian Wechta 0048 501662057 – makwech@wp.pl