CASSILIO

Ogiery
CASSILIO
7582

Views

 

CASSILIO
Holsztyn 2006

Ojcem ogiera Cassilio jest wybitny holsztyński ogier Cassini I. Ten z kolei jest synem legendarnego ogiera Capitol, wywodzącego się z linii Cottage Son xx-ojca takich sław jak Carthago, Calato, Carolus I i II, Cento, Cardento czy C-Indoctro. Cassini I
odnosił wielkie sukcesy sportowe pod Bo Kristoffersenem, był dwukrotnym finalista Bundeschampionatu a w wieku 7 lat rozpoczął starty na arenie międzynarodowej, między innymi w wieku 9 lat wygrał Mistrzostwa Danii, zajął pierwsze miejsce w Pucharze Narodów w Helsinkach oraz wziął udział w Mistrzostwach Europy w Mannheim. Następnie ogiera tego dosiadał Franke Sloothaak. Wspólnie wygrali między innymi Grand Prix w Modenie i Arnheim oraz Puchary Narodów w Aachen i Modenie. Już w czasie kariery sportowej cieszył się ogromnym zainteresowaniem hodowców, co przyniosło jego ogromny sukces jako ojca zarówno koni sportowych jak i ogierów hodowlanych. Do najlepszych jego potomków należą: Cumano/Jos Lansink, Eurocommerce Berlin(Caspar)/Gerco Schroder, Ingmar, Candillo, Ci Ci Senior, Cancara, Carry Best czy zwycięzca Koerungu Holsztyńskiego Cassilano. Według hodowców ogier Cassini I najlepiej łączy się z klaczami zaawansowanymi w krew. Połączenie takie znajdziemy właśnie w rodowodzie Cassilio. Jego matka M-Heraldik jest córką pełnej krwi ogiera Heraldik . Wyhodowany na Słowacji, nie brał udziału w wyścigach natomiast startował w konkursach skoków i ujeżdżenia do klasy S włącznie. Był najczęściej używanym ogierem pełnej krwi w Niemczech. Pozostawił wiele bardzo dobrych koni sportowych i klaczy hodowlanych. Do najlepszych należą H-Ekwador-wybitny koń ujeżdżeniowy startujący pod Katarzyna Milczarek oraz Herald-uczestnik Superligi i Mistrzostw Świata w Kentucky pod Pilar Cordon z Hiszpanii, oba uznane ogiery. Cassilo pochodzi z holsztyńskiej rodziny numer 2666 z której wywodzą się między innymi ogiery Carolus I i II, Clintissimo, Falkner i wybitny koń sportowy Cantaro/Soren v. Ronne. Co ciekawe, najbliższa rodzina żeńska Cassilio,
dała konie ujeżdżeniowej klasy GP.

Cassilio został zakupiony do Polski po Koerungu Związku Holsztyńskiego w Neumunster w 2008 roku. Jako źrebię otrzymał premię. W sezonie 2009 startował w eliminacjach do MPMK w skokach zdobywając raz drugie miejsce a w pozostałych zwyciężając. Zwyciężył tez w finale MPMK w Łącku w kategorii koni 4-letnich hodowli zagranicznej, gdzie zaprezentował się świetnie na płycie i otrzymał noty za skoki 8,6 i 9,2-rekordową w historii rozgrywania Mistrzostw Młodych Koni w Polsce. W 2011 roku kilkukrotnie wygrywał eliminacje MPMK, między innymi w Drzonkowie gdzie otrzymał rewelacyjną notę 9.6!!! Sezon 2012 to między innymi szóste miejsce w MPMK 6-cio latków oraz udany debiut w Małej Rundzie na zawodach ZOO w Lesznie.
Jako 7-mio latek wygrał MPMK w Gajewnikach pod Markiem Wacławikiem.
Kolejny rok przyniósł pierwsze starty w konkursach GP.
Aktualnie Cassilio startuje w konkursach GP pod Maksymilianem Wechta. Wspólnie wygrali miedzy innymi GP Salio.
Jako że Cassilio zdobył duże uznanie hodowców swoimi zdolnościami skokowymi, został szeroko wykorzystany w hodowli. Jego potomstwo świetnie prezentuje się na pokazach, a w 2016 roku z pewnością zadebiutuje na parkurach.

OGIER NIEDOSTĘPNY W SEZONIE 2018

 

C2
« 2 z 4 »
O NAS

Klub Jeździecki Wechta został założony w 2002 roku z inicjatywy Dariusza Wechta. Stajnie klubu znajdują się w Rosnówku pod Poznaniem, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego.
Od początku istnienia specjalizuje się w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Barwy klubu reprezentują aktualnie Małgorzata Koszucka, Natalia Czernik i Maksymilian Wechta.
W przeszłości reprezentowali nas także Krzysztof Ludwiczak, Waldemar Rogowski, Marek Wacławik, Hubert Ludwiczak i Łukasz Szustorowski. Funkcje trenerów w klubie sprawowali kolejno Jacek Wierzchowiecki, Herbert Meyer, Achaz vonBuchvaldt oraz Rudolf Mrugała. Aktualnie nasi zawodnicy trenują pod okiem Jana Vinckiera z Belgii. Przy klubie działa także Stacja Ogierów, która posiada własne laboratoria i oferuję szeroką gamę najbardziej wartościowych ogierów. Stajnia prowadzi także własną działalność hodowlaną.

KONTAKT

Klub Jeździecki Wechta
Leśna 22
62-052 Rosnówko
NIP:777-26-97-571

Aleksander Wechta 0048 509133820 – kjwechta@o2.pl
Maksymilian Wechta 0048 501662057 – makwech@wp.pl